agrodoctor (agrodoctor) wrote,
agrodoctor
agrodoctor

Если кто читает на украинском....

Отсюда :     http://shuvar.com/?mode=news&url=agrinews&id=1040

Країни ЄС цього року стали головними покупцями українських огірків на зовнішньому ринку. За даними «Шувар -Інфо», середня ціна на огірки в Україні цього сезону була на 30-40% нижча, ніж у Польщі, незважаючи на те, що, в порівнянні з минулим роком, українські огірки суттєво подорожчали. Саме через різницю в цінах, загальний обсяг експорту українських огірків в ЄС за весну та літо, порівняно з минулим роком, збільшився майже в 2 рази і досяг 1,3 тис. тон. Головними ринками збуту вітчизняних огірків в цьому сезоні стали Польща та країни Прибалтики. Друге та третє місце посіли Білорусія та Молдова з обсягами 490 тис. тон та 36 тис. тон відповідно.
Окрім цього, експортери кажуть, що, попри безперервне збільшення ціни, на внутрішньому ринку, навіть зараз українські огірки є дуже привабливою пропозицією для закупівельників у Польщі.
Як повідомили в «Шувар -Інфо», сьогодні на оптовому ринку «Броніше» у Варшаві гуртом огірок пропонується за ціною 0,7-0,9 EUR/кг, тобто майже в 2 рази дорожче, ніж в Україні.
В свою чергу, в Україні найвищі показники цін на огірок сьогодні зафіксовані у Західному регіоні. Тут через сезонне зменшення пропозиції ціни на продукцію підвищились на 30% тільки за останні два дні і тенденція до збільшення посилюється щодня. За даними Інформаційно-аналітичного центру «Шувар-Інфо», сьогодні на найбільшому в Україні оптовому ринку «Шувар» пропозиція огірків дуже обмежена, а ціни вже сягнули 13-15 UAH/кг (0,44-0,5 EUR/кг). Зі слів продавців, що присутні на ринку, зараз майже неможливо купити огірок в господарствах Західних областей, тому закупівля переважно здійснюється у Південних регіонах країни.
«Брак пропозиції огірків в Західній Україні пов'язаний з кількома факторами. По-перше, цього сезону спостерігається загальне скорочення площ під тепличним та ґрунтовим огірком в другій сівозміні, що є наслідком критично низьких цін у вересні минулого року. По-друге, через похмуру та дощову погоду огірки на Заході зараз дуже повільно дозрівають. Втім, на Півдні погода зараз дуже сприятлива для визрівання огірків. Саме тому, ціни там майже в 1,5 рази нижчі, ніж на Заході, що створює непогані умови для торгівлі огірками навіть у межах України. А в Польщі огірки сьогодні взагалі пропонують в 2 рази дорожче, ніж на Заході України, тому ми маємо дуже непогані експортні можливості,»- розповідає Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.
Як повідомили в «Шувар-Інфо», сьогодні на ринку «Нежданий» в Херсонській області огірки гуртом пропонують за ціною 10-12 UAH/кг (0,34-0,41 EUR/кг), а у Кам’янсько–Дніпровському районі Запорізької області, де сконцентроване виробництво тепличних овочів в дрібних господарствах, виробники взагалі пропонують огірки за ціною 8,0-9,0 UAH/кг (0,27-0,31 EUR/кг).
Tags: овощи, перепост
Subscribe

 • Темная сторона громких успехов

  Очень познавательно, правдиво и откровенно. Эдакое "Намедни. Наша эра" применительно к нашей отрасли. Очень поучительно. Я в свое время…

 • Титулованные особи

  "Навсегда ушло то время, когда людям приходилось лизать вам задницу из-за какого-то чертова титула, который, как пить дать, был дарован…

 • Интервью на "удаленке"

  В ближайшем номере журнала "Зерно" будет опубликовано мое интервью корреспонденту этого издания, Игорю Самойленко. В полном…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments